Scenéria Života

Autor: Marek Tocimák | 14.3.2011 o 13:45 | (upravené 14.3.2011 o 15:17) Karma článku: 3,51 | Prečítané:  496x

Scenéria života sa vydáva za ďalekými myšlienkami, kde všetko vyzerá tak, ako si praješ. Kde existujú len tvoje predstavy. Kde sa mieša detský smiech s láskou zaľúbených a kde dovidíš až k vzdialenými hviezdam, ktoré svietia neustále nad kopcom tvojho sna. Nikdy sa nevzdávaj pred svojou predstavou. Tvoje želanie je vždy vypočuté. Nechaj sa vždy viesť svojou vášnou a túžbou. Pretože si jedinečný a dokonalý.

 

Už od narodenia, keď som sa začal vnímať a všímať si veci okolo, sa mi zdalo všetko naopak. Moji súrodenci sa hádali o každú hračku, rodičia mali problémy doma a to si potom odnášali do práce z ktorej keď sa vrátili, neostalo na nič iné čas, len na hádky. Potom rýchla večera, ticho a posteľ. Nemohol som si pomôcť a hoci som mal 7 rokov, cítil som, že to takto byť nemá. Keď som nastúpil do školy a prechádzal ročníkmi uvedomil som si podstatnú vec. Každého vedia túžba mať niečo. Každý niečo robil preto, aby bol šťastný aby ho to vnútorne uspokojilo. Moj dlhoročný kamarát mi vravel, že od mala ho viedol starý Otec, ktorý mu vždy vravel, „John,ak nepôjdeš za svojím snom ty, urobí to niekto, kto sa nebojí, má odvahu a chce niečo dokázať. Musíš len mať cieľ. Najprv si zisti, čo nechceš. Potom prídu myšlienky na to všetko, čo chceš. Tak sa vydaj na cestu, choď!“

 

Boli a sme najlepšími priateľmi, veľa som sa od neho učil. Jeho starý Otec nám vždy rozprával poučné príbehy. Jeho duša bola naplnená myšlienkami, ktoré keď vyslovil, mali ste bezpečný pocit, že všetko je možné a že by ste mali ísť príkladom pre tento svet.

 

V jeden sobotný letný večer, keď sme s Johnom a jeho starým Otcom boli stanovať na kopci, na ktorom bolo krásne vidieť na celé mesto, ktoré osvetlilo milióny hviezd na oblohe, sa nám doslova zmenil život.

 

Starý Otec, ty asi o tom nevieš, ale Travis vie kresliť tak nádherne, že keď sa na ten obraz pozrieš, vidíš to, čo si predstavuješ.

 

-„To som nevedel. Travis, čo pre teba znamená kreslene?“ Opýtal sa ma vážnym pohľadom a tónom Johnov starý Otec.

 

-„Nooo, kreslím všetko tak, ako to vidím vo svojej hlave… A….“

 

-„Travis, povedal si obrovskú myšlienku a ani sám netušiš čo to znamená. Je to tak?“ Usmieval sa starý Otec, ktorý videl na naších tvárach nadšenie, čo povie.

Zrazu vytiahol zo svojho ľavého vrecka maličkú knižku.

 

-„Čo je to starý Otec?“ opýtal sa zvedavo John.

 

-„Je to moja knižka, ktorú nosím zo sebou už viac ako 40 rokov. Zapisujem si do nej myšlienky, niečo čo ma napadne, keď si niečo zaujímavé prečítám, tak si vždy zapíšem to, čo je pre mňa dôležité.“

 

-Prečítam Vám svoju vlastnu myšlienku, ktorá mi pomohla uskutočniť všetko, čo som chcel. Vymyslel som to jedno ráno, keď som bol úplne nadne, keď som nevedel ako ďalej a čo budem robiť. Tieto vety, pomohli mne a veľa ďalším, ktorí dnes žijú život podľa svojích predstáv.

 

„Scenéria života sa vydáva za ďalekými myšlienkami, kde všetko vyzerá tak, ako si praješ. Kde existujú len tvoje predstavy. Kde sa mieša detský smiech s láskou zaľúbenych a kde dovidíš až k vzdialenými hviezdam, ktoré svietia neustále nad kopcom tvojho sna. Nikdy sa nevzdávaj pred svojou predstavou. Tvoje želanie je vždy vypočuté. Nechaj sa vždy viesť svojou vášnou a túžbou. Pretože si jedinečný a dokonalý.“

 

Prešlo 15 rokov od toho, kedy nám to Johnov starý Otec vravel na kopci, kde sme mali nadosah celé mesto. Ešte vždy mám v pamäti tie slová, ktoré mne a Johnovi zmenili život.

Dnes máme firmu, ktorá vyrába lietadlá po celom svete. Spolupracujeme na projektoch z NASA a to všetko vďaka tomu, že sme išli za svojím snom. Asi som nespomenul, ale môj kamarát John, sa vždy túžil stať námorníkom a ja zas maliarom. To všetko sme spojili pre náš spoločný cieľ a sen. Ja som Johnove predstavy kreslil na papier a on mal svoju podobu na papieri vďaka mne. Dnes vymýšľame a projektujeme veci, ktoré sídlia v naších hlavách a ktoré  pomáhajú zamestnať milióni ľudi po celom svete.

Nikdy sa nevzdávaj. Aj keby ti nikto neveril. Ty sám dobre vieš, čo chceš.

Želaj si to, stále a vždy.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Mária Terézia nechcela, aby sa Gemer vyľudnil. Pomohli čerešne

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.


Už ste čítali?