Nick Vujicic - Bez nôh a rúk, ale s vierou: Nič nie je nemožné!

Autor: Marek Tocimák | 13.7.2012 o 10:50 | (upravené 13.7.2012 o 11:03) Karma článku: 8,35 | Prečítané:  4102x

Život sa môže niekedy zdať naozaj krutý, o tom niet pochýb. Občas sa začne lepiť smola na päty a vy proste nevidíte cestu von. Možno sa vám to neľúbi, ale asi stále nie ste presvedčení, že sa vám to môže stať, práve teraz ...čo na vás čaká, je omnoho lepšie, než to, čo vás kedy mohlo napadnúť. Ale je na vás, abyste všetko prekonali a ukázali, čo vo vás JE! – Nick Vujicic

Kto nepozná Nicka, alebo ho nikdy nevidel , tak možno ak budete čítať tieto riadky až dokonca, môžete si byť istý, že ste si to do svojho života privolali.
Nick je človek, ktorý sa narodil bez nôh a rúk. Ak by ho niekto prvý krat uvidel na ulici, možno by si pomyslel, že tento muž, to nemá v živote ľahké. Kde a kedy si on nájde prácu? Čo len jeho čaká za budúcnosť? Má vôbec priateľov? Aký je jeho zmysel života? A už vôbec, nájde si vôbec svoju polovičku? Ožení sa? Ako by vôbec chytil za ruku svoju priateľku?

Verte, že takéto myšlienkové frázy Nickovi behali v hlave, keď bol malý (vekovo). Ako on sám tvrdí, v detstve to nemal vôbec ľahké. Dospelí ľudia sa mu posmievali, často na ňho ukazovali a deti v škole, ktorí preberajú vačšinou model správania z domova, mu ubližovali. 

Keď mal 10 rokov, chcel zanechať za sebou všetko a opustiť tento svet.Od nikoho nedostal odpoveď takú, akú počuť chcel – „Prečo sa to stalo jemu“? Prečo? Prečo? Snažili sa ho upokojiť tým, že to bude v poriadku, že to zvládne, ale ako to mohli druhí vedieť, keď oni mali ruky a nohy? Ako môžete niekomu povedať, že bude všetko dobré, keď vy takú skúsenosť nemáte?
Pokúsil sa si vziať život, ale nemohol. Hlas, ktorý počul bol silnejší. Bolo to niečo ako: „Nick, takto to nemá byť. Si svetlo, ako každý iný človek a môžeš druhým pomáhať.“

Ale ako sa zmenil od toho momentu? Čo sa s ním stalo? Je naozaj bez sebavedomia? Neúspšený? Či sa dokonca neoženil? Pozrime sa na to.

Nick má dnes 29 rokov a pomáha ľudom na celom svete. Jeho prednášky navštevujú ľudia, ktorí tak isto ako kedysi on, stratili VIERU v seba. Prednáša po celom svete a jeho odkazom je, aby sa človek nikdy nevzdával, nech ho už postretne čokoľvek, asi to má istý dôvod. Ak sa ho ľudia pýtaju, či si nepraje mať nohy a ruky odpovedá – NIE. Je vďačný aj za to, čo už má. Vraví to stále, byť VĎAČNÝ už za to, čo máme. Ako náhle sa sústredite na to, čo by ste chceli, zabudnete na to, čo už máte. Vyžaruje z neho neskutočná energia, charizma. Neskutočná chuť žiť a pomáhať ďalej.

Je z neho úspešný podnikateľ a investor. Má svoje ciele a sny. A ide si za tým tvrdo. Nikto nedostane nič len tak. Chce to odvahu a rozhodnutie. Nájsť na sebe niečo, čo nemá nikto. Pretože každý z nás je dokonála a jedinečná bytosť. Každý z nás ma obdobie, kedy to naozaj nefunguje tak, ako by sme chceli. Sme zaseknutí v starých koľajách a vlak, ktorý by nás zviezol za novým dobrodružstvom, neprichádza. A nič z toho ani nepríde, pokiaľ sa nerozhodneme s tým MY niečo urobiť. Chce to odvahu, nájsť zmysel, mať sny a ciele. Začína to vždy s myšlienkou, že veci môžu vyzerať aj inak. Vážiť si seba...

A to asi najlepšie nakoniec.

Nick Vujcic sa oženil

10.2.2012 Nick Vujicic a Kanae Miyahara si povedali svoje áno...

"Možno nemám ruky, s ktorými by som chytil svoju ženu za ruky, ale ak bude treba, dokážem ju chytiť za srdce. Nepotrebujem ruky, aby som ju podržal."

 

Nick prednáša


"Nič z toho, čomu som čelil, mi nemohlo zabrániť, aby som menil svet."

"Nikdy si nehovorte, že niečo nezvládnete, že nie ste dosť dobrí, že za nič nestojíte."

"Všetky ženy chcem Vám povedať, že ste prekrásne také, aké ste."

"Keď nájdete niečo, čo vás naplňuje tak, že by ste to robili celý deň zadarmo, potom ste na správnej ceste. Keď nájdete niekoho, kto je ochotný vám za to aj zaplatiť, máte pred sebou kariéru."

Želaj si to, stále a vždy


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?