Arnold Schwarzenegger - Srdce Šampióna

Autor: Marek Tocimák | 4.10.2012 o 16:20 | (upravené 4.10.2012 o 17:43) Karma článku: 3,17 | Prečítané:  691x

Nech už ide o sval alebo peniaze, musíte to urobiť v myšlienkách. Pýtal som sa chlapíka, trenujúceho 4 roky, či niekedy pomyslel na víťazstvo na súťaži Mr.Universe. Jeho odpoveď bola: „Nie, to by som nikdy nedokázal.“Nechaj to plávať...S takým prístupom nevyhraje nikdy nič. Je to otázka víťazstva mysle nad hmotou. Pokiaľ na to máte myseľ, záleži iba na jednom: dosiahnutie vašeho cieľa. A keď na to máte myseľ, dosiahnete to.

Keď stojím pred divákmi, dobre si uvedomujem svoju šírku. Chcem vytvoriť predstavu mohutnosti, ktorá musí byť neprekonateľná.Keď stojím pred divákmi, dobre si uvedomujem svoju šírku. Chcem vytvoriť predstavu mohutnosti, ktorá musí byť neprekonateľná.

Píše sa rok 1947 a v kalendári svieti dátum 30.7. Tento deň je výnimočný pre rodinu, ktorá sa rozrastá o ďalšieho člena. Arnold sa narodil do rodiny, ktorá žila veľmi skromne. Nemali telefón, elektrinu, vodu a ani koberce na podlahe. Pre vodu museli chodiť spolu s bratom niekoľko metrov do blízkej fontány.

Arnold začínal s futbalom, ale v tom nezaznamenával žiaden výrazny úspech a tak sa jeho myseľ zamerala na niečo iné - odlišné. V roku 1961 sa stretol s Mr. Rakúsko - Kurtom Marnulom, ktorý ho začal trénovať. O pár rokov Arnold zaznamenal svoj prvý úspech, kedy vyhral juniorské majstrovstvá Európy. V tom čase dostalal aj prezívku „Dub."

Jeho popularita naberala vysokú rýchlosť a tak začal trénovať s Frankom Columbom silový trojboj. V roku 1966 vyhral majstrovstvá v Nemecku a v roku 1967 už odchádzal do Londýna.

Svoj prvý titul v Mr. Olympia získal v roku 1970, kde porazil svojho súpera Sergia Olivu. A hneď na to o rok získal aj svoj ďalší titul v Mr. Olympia. Celkovo je ich dodnes 7.

Jeho úspech sa pretavil do rôznych oblasti a medzi také výrazne patrí určite aj oblasť filmov.

Rok 1984 započal zrod sci-fi filmu Terminátor. Nikto ani nepredpokladal, že tento nízkorozpočtový film bude mať taký úspech. Ako však Arnold hovorí sám, v takej úlohe sa necítil veľmi vo svojej koži. Je to skôr opak jeho osobnosti.

Rok 1987 bol o to významnejší, že si zahral v úspešom filme „Predátor" a za svoj prínos, ktorý priniesol celému svetu sa tak zaradil medzi ďalšie hviezdy na Hollywoodskom chodníku slávy.

Komédia Twins (Dvojčatá), mu vyniesla 100 miliónov a bol to prvý film, ktorý v USA dosiahol taký úspech. V časopise Muscle and Fitness bol v roku 1989 vyhláseny za najlepšieho kulturistu všetkých dôb.

Vo voľbách na post „Kalifornský Guvernér" vyhral s prehľadom, kde získal 2 520 911 hlasov. A tak si 9.10.2003 sadol do „kresla."

Ako sa však hovorí, ostané je už len história. Je treba pripomenúť, že Arnold dokázal svojou vlastnou vôľou to, čomu sa hovorí „Mať sen a dosiahnúť ho."

Je dodnes považovaný za osobnosť v srdciach mnohých ľudí a zda sa, že jeho meno, nebude tak skoro prekonané.

Keď sa ho ľudia pýtaju na úspech, tak na svojích prednáškách spomína aj toto:

1.VERTE V SEBA SAMÉHO
2.PORUšUJTE PRAVIDLÁ
3.NEBOJTE SA ZLYHANIA
4.IGNORUJTE POCHYBOVAČOV (NEMOŽNÉ NEEXISTUJE)
5.DAJTE DO TOHO VšETKO
6.DÁVAJTE NASPÄŤ

 

Arnold

 

Myslím si, že hlavná vec, ktorá v akomkoľvek športe odlišuje šampiónov od borcov typu „keby“ je práve duševné nasadenie a odhodlanie stať sa najlepším. Nazýva sa to mať „Srdce Šampióna.“ K tomu aby ste ho získali, musíte mať najprv pred sebou vytýčený jasný cieľ v ktorý pevné veríte a kvoli dosiahnutiu ktorého ste ochotný a schopný všeličoho sa vzdať. Pouvažujte o svojích pocitoch, zamyslite sa nad svojími túžbami a stanovte si sériu krokov, ktoré vás dovedú k cieľu – podobne ako lyžiar postupuje dolu svahom od jednej tyče k druhej, až kým prejde cieľovú líniu.

 

Arnold

Udržujte myseľ sviežu, čilú a zameranú na pozitívne myšlienky.

 

Želaj si to, stále a vždy

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Kto bude udeľovať Ficove štátne vyznamenania

Nové štátne ceny chce udeľovať vláda.

Stĺpček Jakuba Fila

Vatry zvrchovanosti, Svätopluk. Prečo nie august 1968?

Že si komunisti nevšimli november ´89, sa stalo smutnosmiešnou glosou ich sveta.


Už ste čítali?