Existencia Návratov

Autor: Marek Tocimák | 14.10.2012 o 10:51 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  244x

Zobudený za najjasnejšej noci, ktorú som nikdy nevidel. Pochod vysokých postáv zobudilo vedomie. Dotýkajúc sa oblohy, zvon nad riekou udrel posledný krát a my sme utekali. Nový pohľad zahľadel bálony, ktoré sa vznášali od počiatku vekou. Videl som ten záblesk na konci poľa, ktorý ma oslepil a na dlaniach vytvoril križovatku života.

Akrobati s dlhými plášťami dotvárali obzor nad ktorým vychádzali sny. Cestovali cestou, ktorá nikdy nezačala. Tie tajomstvá nevyslovené, pochované a navždy nemé, brali zo sebou. Oči neveriacich horeli ohňom, ale kde si bola ty? Keď vzdialené kopce odrážali lúče a na lavičkách sedeli páry v putách zlomených sĺz? Vznášala sa nehybne. Narážala cez priesvitné oblaky. Svet obklopil závoj a mohol navždy pokračovať so znamením v srdci.

Tancoval v okamihu keď sa to blížilo. Námesačné bytosti žonglovali so žiarov dúhy nad horizontom. S unášajúcim vetrom kráčam bez pohybu. Tieňe sú hlbšie a výška nemá začiatok. Miesta tak známe s možnosťou dopadu. Vo vlnách predstavivosti zahliadnutý šum spievajúcich kvetov. Vidíš tu melódiu? Dovidené obzory ďaleko za možnosťou dokonalosti. Nekonečný tunel so svetlom, ktoré nedopadá na miesta o ktorých sme snívali. Beztvaré čiary vznikajúce z chaosu dotvárajú scenériu neviditeľného.

Jej tvár bola bez dotyku. S krokmi pod hladinou to všetko začalo. Rozpustila sa ako piesok a vráteny v čase obíjmal som púšť. Opustený ako prístav bez hraníc na konci cesty, pozerám na nedotknuteľný priestor.

Všetko sa vracia. Vidím ju. Plaví sa priestorom s pozadím zapadajúceho slnka na stonkách páperia z púpavy. Chytám sa možnosti letieť.

Okamihy majú mnoho podôb...


Želaj si to, sále a vždy

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

V mori zachytili čudný zvuk. Zmiznutá ponorka mohla vybuchnúť

V mori v čase zmiznutia ponorky zachytili abnormálny zvuk, ktorý pripomína explóziu.

DOMOV

Policajti, vojaci aj vrtuľník. Vrahov Kubašiaka hľadali tri dni

Obvinenia voči Šajgalovi odznova prejedná prvostupňový súd.

KOMENTÁRE

Slovensko ničí lowcostová mentalita. Kedy s tým niečo urobíme?

Atmosféra nedôstojných príjmov nás ničí.


Už ste čítali?