Existencia Návratov

Autor: Marek Tocimák | 14.10.2012 o 10:51 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  252x

Zobudený za najjasnejšej noci, ktorú som nikdy nevidel. Pochod vysokých postáv zobudilo vedomie. Dotýkajúc sa oblohy, zvon nad riekou udrel posledný krát a my sme utekali. Nový pohľad zahľadel bálony, ktoré sa vznášali od počiatku vekou. Videl som ten záblesk na konci poľa, ktorý ma oslepil a na dlaniach vytvoril križovatku života.

Akrobati s dlhými plášťami dotvárali obzor nad ktorým vychádzali sny. Cestovali cestou, ktorá nikdy nezačala. Tie tajomstvá nevyslovené, pochované a navždy nemé, brali zo sebou. Oči neveriacich horeli ohňom, ale kde si bola ty? Keď vzdialené kopce odrážali lúče a na lavičkách sedeli páry v putách zlomených sĺz? Vznášala sa nehybne. Narážala cez priesvitné oblaky. Svet obklopil závoj a mohol navždy pokračovať so znamením v srdci.

Tancoval v okamihu keď sa to blížilo. Námesačné bytosti žonglovali so žiarov dúhy nad horizontom. S unášajúcim vetrom kráčam bez pohybu. Tieňe sú hlbšie a výška nemá začiatok. Miesta tak známe s možnosťou dopadu. Vo vlnách predstavivosti zahliadnutý šum spievajúcich kvetov. Vidíš tu melódiu? Dovidené obzory ďaleko za možnosťou dokonalosti. Nekonečný tunel so svetlom, ktoré nedopadá na miesta o ktorých sme snívali. Beztvaré čiary vznikajúce z chaosu dotvárajú scenériu neviditeľného.

Jej tvár bola bez dotyku. S krokmi pod hladinou to všetko začalo. Rozpustila sa ako piesok a vráteny v čase obíjmal som púšť. Opustený ako prístav bez hraníc na konci cesty, pozerám na nedotknuteľný priestor.

Všetko sa vracia. Vidím ju. Plaví sa priestorom s pozadím zapadajúceho slnka na stonkách páperia z púpavy. Chytám sa možnosti letieť.

Okamihy majú mnoho podôb...


Želaj si to, sále a vždy

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

OTO, anketa, ktorá zabrúsila do totálneho suterénu

Čo sme mohli vidieť v televízii. Pardón, ale toto nie je vtipné. Opakujem, aby nedošlo k nedorozumeniu. Nie je to vtipné.

KOMENTÁRE

Ako vyzerá nová trauma Richarda Vašečku

Zvyšuje sa šanca, že budúca vláda do roka neimploduje pre kultúrnu vojnu.


Už ste čítali?